26 Eylül 2016 Pazartesi

6.SINIF TAM SAYILARLA TOPLAMA VE ÇIKARMA PROBLEMLERİ ONLİNE TESTİ 1


TAM SAYILARLA TOPLAMA VE ÇIKARMA PROBLEMLERİ ONLİNE TESTİ
Buraya ne yazarsan yukarda en üstte o görünür
Submitting information
S1) Deniz seviyesinin 18 metre yukarısından 35 metre aşağıya bir çukura inen birinin çukurda bulunduğu yerin tam sayı ile gösterimi aşağıdakilerden hangisidir?S2) Hava sıcaklığını -8oC gösteren bir termometre hava sıcaklığının 12 derece daha düşmesiyle kaç dereceyi gösterir?S3) 13 000 lira sermaye koyarak bir iş yapan biri 12 400 lira kazanç elde etmiştir. Bu işte son durumdaki kâr-zarar durumu tam sayılarla nasıl ifade edilir?

                           

                           


S4) İki balıktan biri denizin 3 metre diğeri 12 metre altındadır. Bu iki balık arasındaki mesafe kaç metredir?

                                   

                                 


S5) Bir grup dağcı 1740 metre tırmanıp mola veriyor. Ardından 2308 metre daha tırmanıp zirveye ulaşıyorlar. Bu dağın zirvesi deniz seviyesinden kaç metre yüksektir?

                                   

                                   


S6) Denizin 84 metre altında giden bir denizaltı 39 metre yukarı çıkarsa denizaltı son durumda denizin kaç metre altında olduğunu tam sayıyla ifade edilmiş hali aşağıdakilerden hangisidir?

                           

                           


S7) Sibel'in kantine 57 lira, markete 39 lira borcu vardır. Sibel'in toplam borcunun tam sayıyla ifade edilmiş hali aşağıdakilerden hangisidir?

                     

                       


S8) Oğuzhan merdivenden yukarı 67 basamak çıkmıştır. Daha sonra 48 basamak aşağı inmiştir. Oğuzhan'ın kaçıncı basamakta olduğunu tam sayıyla ifade eden sayı aşağıdakilerden hangisidir?

                                 

                               


S9) Furkan amcasından 18 lira, halasından 19 lira bayram harçlığı alıyor. Bakkala gidip 40 liralık alışveriş yapan Furkan'ın borç-alacak durumunu tam sayıyla ifade edecek olursak aşağıdakilerden hangisi doğru bir ifade olur?

                                 

                               


S10) Bankadan 2800 lira kredi çeken Fatih, bankaya faiziyle birlikte 3700 lira öderse Fatih'in kâr-zarar durumunu tam sayıyla ifade eden sayı aşağıdakilerden hangisidir?

                                 

                                   


Hiç yorum yok:
yorum