5.SINIF ETKİLEŞİMLİ KAZANIM TESTLERİ

5.SINIF
ETKİLEŞİMLİ MATEMATİK KAZANIM TESTLERİ SORU TÜRLERİ

1- DOĞRU - YANLIŞ TESTİ

2- BOŞLUK DOLDURMA TESTİ

3- EŞLEŞTİRME TESTİ

4- ÇOKTAN SEÇMELİ TEST

5- SEÇMELİ YANIT TESTİ

6- KELİME BANKASI TESTİ

7- SIRALAMA TESTİ


ETKİLEŞİMLİ TESTLERİ ÇÖZMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ
İLGİLİ BÖLÜM TESTLERİNİ TIKLAYIN.
1. DÖNEM TESTLERİ
DOĞAL SAYILARDA İŞLEMLER VE ÖRÜNTÜ

5.Sınıf Etkileşimli 7-8-9 Basamaklı Sayılar, Basamak ve Bölük Kavramı Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Örüntüler Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Toplama ve Çıkarma İşlemi Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Çarpma ve Bölme İşlemi Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Zihinden Dört İşlem Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Bir Sayının Karesi, Küpü ve İki İşlemli Parantezli İşlemeler Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Zamanı Ölçme Testi İçin Tıklayın.

ARAŞTIRMA SORULARI, VERİLER

5.Sınıf Etkileşimli Veri, Araştırma Soruları, Ağaç Şeması Testi İçin Tıklayın.

GEOMETRİK KAVRAMLAR

5.Sınıf Etkileşimli Doğru, Doğru Parçası, Işın Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Noktanın Noktaya Göre Konumu Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Temel Geometrik Kavramlarda Eşitlik ve Paralellik Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Açılar Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Çokgenler ve Üçgenler Testi İçin Tıklayın.

KESİRLER

5.Sınıf Etkileşimli Birim Kesirleri Sıralama ve Sayı Doğrusunda Gösterme Testi İçin Tıklayın. 5.Sınıf Etkileşimli Tam Sayılı Kesir, Bileşik Kesir, Sadeleştirme ve Genişletme Testi İçin Tıklayın.


2. DÖNEM TESTLERİ

5.Sınıf Etkileşimli Kesirler 1 Testi İçin Tıklayın.