7.SINIF ETKİLEŞİMLİ KAZANIM TESTLERİ

7.SINIF
ETKİLEŞİMLİ MATEMATİK KAZANIM TESTLERİ SORU TÜRLERİ

1- DOĞRU - YANLIŞ TESTİ

2- BOŞLUK DOLDURMA TESTİ

3- EŞLEŞTİRME TESTİ

4- ÇOKTAN SEÇMELİ TEST

5- SEÇMELİ YANIT TESTİ

6- KELİME BANKASI TESTİ

7- SIRALAMA TESTİ


ETKİLEŞİMLİ TESTLERİ ÇÖZMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ
İLGİLİ BÖLÜM TESTLERİNİ TIKLAYIN.
1. DÖNEM TESTLERİ
TAM SAYILAR

7.Sınıf Etkileşimli Tam Sayılarda Çarpma ve Bölme İşlemi Testi İçin Tıklayın. 7.Sınıf Etkileşimli Tam Sayılarla İlgili Problemler Testi İçin Tıklayın. 7.Sınıf Etkileşimli Tam Sayıların Kendileriyle Tekrarlı Çarpımı Testi İçin Tıklayın.

RASYONEL SAYILAR

7.Sınıf Etkileşimli Rasyonel Sayılara Giriş (Sayı Doğrusu - Sıralama) Testi İçin Tıklayın. 7.Sınıf Etkileşimli Rasyonel Sayılarda Dört İşlem, Rasyonel Sayıların Karesi Ve Küpü Testi İçin Tıklayın. 7.Sınıf Etkileşimli Rasyonel Sayılarda Çok Adımlı İşlemler Testi İçin Tıklayın. 7.Sınıf Etkileşimli Rasyonel Sayılarla İlgili Problemler Testi İçin Tıklayın.

DENKLEMLER

7.Sınıf Etkileşimli Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Deklemler Kurma, Eşitliğin Korunumu Ve Denklem Testi İçin Tıklayın. 7.Sınıf Etkileşimli Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Denklem Kurma Problemleri Testi İçin Tıklayın. 7.Sınıf Etkileşimli Denklemler 1 Testi İçin Tıklayın.

KOORDİNAT SİSTEMİ VE DOĞRUSAL DENKLEMLER

7.Sınıf Etkileşimli Koordinat Sistemi Testi İçin Tıklayın. 7.Sınıf Etkileşimli Doğrusal Denklemler Ve Grafikleri Testi İçin Tıklayın.

ORAN - ORANTI

7.Sınıf Etkileşimli Oran - Orantıya Giriş Testi İçin Tıklayın. 7.Sınıf Etkileşimli Doğru Orantı – Ters Orantı İlişkisi Ve Problemler Testi İçin Tıklayın.

2. DÖNEM TESTLERİ

7.Sınıf Etkileşimli Yüzdeler Testi İçin Tıklayın.